Miłosne historie

5 powodów, dla których warto wybrać się na zdjęcia do Włoch

top wedding photographer Warsaw, Cracow, plener ślubny we Włoszech

Ewa i Szymon na sesję plenerową wybrali Polignano a Mare, niewielkie miasto z bogatą historią we włoskiej Apulii. Dzień w Polignano a Mare zaczyna się malowniczym wschodem słońca, które wznosi się powoli nad Adriatykiem. Miasteczko położone jest na skalnym klifie. To miejsce o pocztówkowej wręcz urodzie. Do tego wspaniała włoska architektura, klimat, rośliny, morze a przede wszystkim ludzie. W Polsce znajdziemy setki cudownych miejsc, idealnych na niebanalną sesję fotograficzną. Chcielibyśmy Was jednak zachęcić do przygody, jaką jest sesja ślubna za granicą. Przedstawiamy 5 powodów, dla których warto to zrobić. Prezentujemy Wam także efekt naszej ostatniej sesji poślubnej we włoskim Polignano a Mare.

Sesja ślubna - piękne krajobrazy

Kto projektuje najpiękniejsze samochody? Oczywiście Włosi! Dzieje się tak dlatego, że Włosi wzrastają i żyją w niezwykle estetycznym otoczeniu. Przede wszystkim krajobraz. Wyrastające z morza skały na południu, zielone wzgórza z przyczepionymi doń miasteczkami w Toskani, wysokie góry otaczające jeziora Garda i Como, Wenecja i Burano, Wezuwiusz z pobliskim Neapolem i Sorrento czy najpiękniejsza na świecie włoska Capri. Do tego charakterystyczna, inna niż u nas roślinność.


Włoska architektura - idealna do zdjęć ślubnych

Niezwykle fotogeniczne są te zaułki nadmorskich miasteczek w Apulii. Dla nas wszystkie budynki wyglądają jak niezwykle cenne zabytki, a przecież toczy się tam normalne, codzienne życie. Nie jesteśmy przyzwyczajeni to takiego natężenia piękna. Podobno włosi nie remontują zabytków, które mają mniej niż 600 lat:). Warto zaczerpnąć z tego wielowiekowego bogactwa i wybrać się na sesję do któregoś z włoskich miast.

 

Sesja ślubna we Włoszech? To naprawdę blisko!

Piękne klify Polignano a Mare dzieli od Krakowa zaledwie 110 minut lotu, a później 60 minut podróży pociągiem. Z domu wyjechaliśmy o 7:00 a już w południe cieszyliśmy się południowym słońcem i widokami. Tyle samo czasu zajmie dotarcie w inne regiony Włoch.

Auguroni! Auguroni!

Podczas sesji ślubnej w Polignano a Mare wiele razy słyszeliśmy to ciepłe włoskie pozdrowienie. Słońce i uroda miejsca promieniują z mieszkańców tego miasta. Przez całą zdjęciową sesję, czy to na klifach, czy na Ponte di Polignano, czy w gąszczu wąskich uliczek najstarszej części miasta, czuliśmy się doskonale, jak u siebie w domu. I wszystko to widać na zdjęciach.

Ile kosztuje sesja ślubna za granicą?

Najtaniej dotrzemy na miejsce samochodem, ale jeśli poświęcimy na sesję ślubną we Włoszech trzy dni, to dwa spędzimy w aucie. Najlepiej wybrać się więc samolotem. Sporo zaoszczędzimy wybierając nocleg poza centrum i niekoniecznie musimy robić zdjęcia w sezonie turystycznym. Wystarczy wszystko odpowiednio wcześniej zaplanować, a koszty będą niewiele wyższe od podróży nad polskie morze. 

I na koniec opowiemy Wam jeszcze jedną włoską historię. Kiedyś, nie tak całkiem dawno temu, wędkarze tłumnie okupujący o wschodzie słońca klify Polignano a Mare byli świadkami… zaręczyn pewnej uroczej pary z Polski. Dlatego właśnie wszyscy znaleźliśmy się całkiem niedawno w tym cudownym, pełnym miłości, słońca, wody i caffè speciale włoskim miasteczku. Volare!

 

sesja ślubna za granicą, fotograf ślubny KrakówFotograf na ślub Andrychów Kraków Bielskoplener ślubny za granicąślub we WłoszechSesja ślubna we Włoszech Polignano a MareIle kosztuje sesja ślubna za granicąfotograf na ślub Kraków kogo polecacieSesja poślubna WłochySesja innego dnia, Fotograf ślubny KrakówSesja poślubna Monopoli Bari Polignano a Mare ApuliaNajlepszy fotograf ślubny Warszawa Krakówdyskretny fotograf ślubny Warszawa KrakówSesja na klifachPlener zagranicznyBest wedding photographer CracowBest wedding photographer WarsawPolecany fotograf ślubny AndrychówAndrychów fotograf na ślub kogo polecacieKraków fotograf na ślub kogo polecacieFotograf na ślub kogo wybraćfotograf ślubny kobietaWedding in Italywedding photo session in ItalySesja ślubna nad AdriatykiemZdjęcia ślubne kogo polecacie Bielsko BiałaZdjęcia ślubne kogo polecacie AndrychówZdjęcia ślubne kogo polecacie KrakówZdjęcia ślubne kogo polecacie WarszawaKreatywna fotografia ślubna KrakówKreatywna fotografia ślubna AndrychówKreatywna fotografia ślubna Warszawanaturalne zdjęcia ślubneślub humanistyczny zdjęciakogo polecacie na sesję ślubną Warszawaślub w Warszawie fotograf, Polignano a Maredobre zdjęcia ślubne Kraków Warszawatop wedding photographer Cracowtop wedding photographer Warsaw Polignano a MareJak dobrze wyglądać na zdjęciach śłubnychFotograf na ślub KrakówFotograf ślub MyśleniceFotograf ślub WieliczkaNajlepszy fotograf AndrychówPlener ślubny za granicą Polignano a Maredobre zdjęcia ślubne szukam fotografa